Menu Zavřeno

Slavnost výročí Dracanie

Neoficiální průvodce eventem Slavnost výročí Dracanie

Obecné informace

 • Splňte úkoly u Simona a Phestose v Kingshillu
 • Porážejte úctyhodné protivníky abyste získali Phestosovy otvírače vajíček
 • Otevírejte Tajemná výroční vajíčka roztroušená po dungeonech Dracanie (vyžaduje Phestosovy otevírače vajíček) abyste získali Žetony výroční arény (univerzální)
 • Cestujte do tématických Výročních arén abyste získali bedny s postupem do jednotlivých lišt pro získání odměn
 • Získejte Nabitý odznak odvahy za splnění úkolu u Phestose, abyste mohli vstoupit do speciální arény výzvy (potřeba pro splnění poslední postupové lišty)
 • Vyměňujte Krystaly pravdy za vybrané odměny u Phestose na eventovém tržišti
 • Použijte Phestosovy obušky na rozbíjení Výročních piňát a zlatý obušek na rozbití Zlaté výroční piňáty pro získání odměn

Videonávod

VelveteenDuck shrnula základní informace o eventu ve svém průvodci eventem s českými titulky jejichž autorem jsem já!

Postupové lišty

Jednotlivé lišty se otevírají postupně za sebou. Pro otevření následující lišty je nutno splnit lištu předchozí (např. pro otevření lišty Nordland je třeba nejdříve splnit lištu Durie). Pořadí jednotlivých lišt jak jdou za sebou naleznete níže.

V následující galerii naleznete tabulky s odměnami v jednotlivých postupových lištách. Rozšíření inventáře a úložiště lze vybrat za kteroukoli postavu na účtě.

Úkoly na začátek

Začněte event tak, že navštívíte Simona Clamoura a Phestose v Kingshillu. Tyto dvě NPC obsahují úkoly, jejichž splnění vám pomůže na začátku eventu.

Simon Clamour (zdroj: VelveteenDuck)
Phestos (zdroj: VelveteenDuck)

Výroční vajíčka a Phestosovy otevíráky

Tajemné vajíčko

V jednotlivých dungeonech Dracanie můžeme najít rozesetá výroční vajíčka. Pro otevření vajíčka potřebujeme pět otevíráků, které můžeme získat z úctyhodných protivníků. Z těchto vajíček nám mohou vypadnout následující odměny:

 • Krystaly pravdy (eventová měna)
 • Výroční žeton arény (generický)
 • Festivalové esence síly (modrá, fialová, červená)
 • Ohňostroje (spotřebitelné emoce) v barvách zelená, modrá, fialová, růžová, žlutá, červená
 • Drakanijský ohňostroj (spotřebitelná emoce)
 • Slavnostní rachejtle (spotřebitelná emoce)
Phestosův otevírák

Podívejte se do mého přehledu s jednotlivými mapami obsahujícími vajíčka výročního festivalu, vyberte si nějakou vám příjemnou mapu a pusťte se do sbírání!

Tip: Zajímavou lokací pro sbírání výročních vajíček je portál do Sildsteinu (dostupný z Brigaviku), jelikož se okolo něj nachází hned několik vajec a zpravidla není třeba vymlacovat tolik protivníků.

Portál do Sildsteinnu (zdroj: VelveteenDuck)

Výroční arény a žetony výročních arén

Postup do jednotlivých lišt získáváme z truhlic s výročními zástavami. Truhlice získáváme ve Výročních arénách, na které se dá portnout prostřednictvím Žetonů výročních arén o kterých bude řeč později. Oproti loňskému roku máme nyní 15 tematických arén + arénu výzev!

Truhlice s výročními zástavami

Výroční arény

Jedná se o speciální mapy, na které se dostaneme prostřednictvím Žetonů výročních arén. Na eventové mapě čelíme pěti vlnám protivníků, přičemž každá vlna se vyvolá vždy po poražení posledního monstra z vlny předchozí. Pro vyvolání první vlny je třeba rozkliknout Výroční zástavu, která se nachází v horní části arény. Nepřátelé, se kterými v rámci jednotlivých vln bojujeme, odpovídají tematicky příslušným arénám. V poslední vlně se poté objeví strážce, který odpovídá některému ze strážců v dungeonech normálního světa a zachovává si své vlastnosti a speciální schopnosti.

Pro spuštění arény je třeba aktivovat výroční zástavu (zdroj: VelveteenDuck)
Pro vyvolání zástavy je spuštěn odpočet do naspawnování monster (zdroj: VelveteenDuck)
Pozice zbývajících monster a strážce jsou zaznačeny na minimapě (zdroj: VelveteenDuck)
Poražením všech monster se objeví truhly s odměnami + závěrečná truhla (zdroj: VelveteenDuck)

Občas můžeme na konci výroční arény narazit na Darana Zkaženého, bosse eventu Slavnost jara. Mohou nám z něj vypadnout předměty (unikáty, společníci a jízdní zvířata) spojené s touto akcí.

Daran Zkažený

Aréna výzev

Poslední postupovou lištu je třeba plnit ve speciální aréně výzev. Vstup do ní se nachází v pravé dolní části výroční arény.

Neaktivní vstup do arény výzev (zdroj: VelveteenDuck)

Předtím, než však můžeme do arény výzev vstoupit, je třeba nejdříve splnit úkol Odznaky odvahy u Phestose. Splnění tohoto úkolu vyžaduje zabití 50 úctyhodných bossů a odmění nás jedním nabitým odznakem odvahy, který je vyžadován při vstupu do arény výzev. Po splnění úkolu se nám rovněž zpřístupní možnost odznaky odvahy nakupovat u obchodníků.

Úkol na odznaky odvahy (zdroj: VelveteenDuck)

Jakmile máme v inventáři nabitý odznak odvahy, otevře se nám možnost vstoupit do arény výzev. Aktivace portálu stojí jeden nabitý odznak.

Aktivní portál do Arény výzev (zdroj: VelveteenDuck)

V aréně výzev čelíme třem bossům (na pekelné a nemilosrdné obtížnosti) a čtyřem bossům na obtížnosti krveprolití. Volba bossů je náhodná a může se nám tak stát, že budeme čelit více stejným bossům.

Aréna výzev (zdroj: VelveteenDuck)

Závěrečná bedna

Ze závěrečné bedny, která se objeví po poražení všech protivníků v poslední vlně Arény výročí obdržíme truhlice se slavnostními zástavami (obsahují postup). Zároveň nám tato truhla poskytne určité množství Phestosových otevíráků. Množství získaných otevíráků je závislé na obtížnosti.

Závěrečná bedna

Žetony výroční arény

Potřebujeme je pro vstup do výročních arén. Dají se získat následujícími způsoby:

 1. u Phestose (za Krystaly pravdy)
 2. u Thaba (za Sférické fragmenty)
 3. u Emilie (za zlato, vyžaduje aktivní premium)
 4. v obchodě (za Temné mince)
 5. z regionálních bossů (nezáleží na obtížnosti)
 6. výroční truhla má malou šanci na drop žetonu do arény

Generický žeton nás přenese do náhodné z arén, ale obdržíme nejmenší množství odměn a zároveň se v generické aréně na konci nenachází buff pro navýšení postupu za otevření závěrečné truhly.

Přehled žetonů u Phestose (zdroj: VelveteenDuck)

Výroční piňáty a zlatá piňáta

Výroční piňáty

U jednotlivých obchodníků v městských oblastech jsou umístěny výroční piňáty, které lze otevírat prostřednictvím Phestosových obušků na piňáty. Tyto obušky můžeme zakoupit za krystaly pravdy nebo za temné mince u Phestose (+ máme 10% šanci na vypadnutí obušku z beden s postupem) a můžeme je získat také jako odměny z jednotlivých postupových lišt. Z piňát padají odměny, které jsou v nabídkách jednotlivých obchodníků. Například z piňáty u klenotnice vypadávají drahokamy.

Zlaté piňáty

Zlaté piňáty jsou speciální piňáty, které lze otevřít pomocí Zlatého obušku, který lze zakoupit u Grimy či jej lze získat jako „jackpot“ otevíráním normálních piňát u obchodníků.

Zlaté piňáty se nacházejí v těchto městských oblastech:

 • Kingshill
 • Jarlshofn
 • Ellonidos
 • Andrakasch
 • Yaltepetl
 • Hiraja
 • Cardhun

Každá zlatá piňáta nám kromě generických odměn poskytne jednu z následujících skupin odměn. V rámci těchto odměn nám žádná nemůže vypadnout víckrát.

 • Zlaté páze (společník) + 1 000 drakenů
 • Nebeský drak (dekorativní efekt) + 1 000 drakenů
 • Kostým hromového válečníka + 1 000 drakenů
 • 5 000 krystalů pravdy + efekt nárameníků zuřivé bestie (transmog)
 • 5x menší runa + 1 000 drakenů
 • 10 000 zlata + 1 000 drakenů + 5 000 temných mincí
 • 3x královský drahokam, 1x lichoběžníkový drahokam, 1x vytříbený lichoběžníkový drahokam, 1x brilantní lichoběžníkový drahokam, 1x znamenitý lichoběžníkový drahokam a 1x imperiál drahokam

Unikátní předměty

Grimasa hromové bestie

Nová obouruční zbraň, kterou lze získat na aréně výzev výročního eventu.

Prsten zmatení

Prsten zmatení může vypadnout z Výroční truhly po vybití monster v Aréně výročí. Šance na drop prstenu se zvedá s obtížností.

Základní staty

 • zranění
 • hodnoty kritických zásahů
 • body života (závislé na herní třídě)

Očarování:

 • hodnota kritických zásahů (u tohoto předmětu)
 • body života (u tohoto předmětu)

Unikátní očarování:

Pokud tvé životy klesnou pod 33% objeví se tři roboti, kteří přilákají pozornost protivníků a po chvíli se rozletí do náhodných směrů a explodují. Vydrží 8 vteřin a mohou se zjevit každých 100 sekund.

Společníci

K dispozici je nový společník Goblin s dortem. Tento malý otrapa navyšuje zranění, kritickou hodnotu a rychlost útoku. Nevyniká ani v jednom z bonusů, ale jedná se o šikovného univerzálního společníka. Lze jej zakoupit za 32 999 krystalů pravdy u Phestose.

Kostýmy

Novým přidaným kostýmem je kostým hromového válečníka, který lze získat jako odměnu v jedné ze zlatých piňát.

Jízdní zvířata

Bouřkový mrak je nové jízdní zvíře, které lze zakoupit za 21 999 krystalů pravdy u Phestose.

Eventové roucho

Eventové roucho akce Slavnost výročí Dracanie poskytuje jeho nositeli na 30 dní následující bonusy:

 • +100% množství Phestosových otevíráků na vajíčka v kořišti
 • +50% množství výročních zástav (postupu) v kořisti

Tipy a triky

Buff za tématické výroční arény

Otevřením truhly v tématické aréně obdržíte buff, který vám na 15 minut navýší množství získaného postupu. V aréně výzev je tento buff na 30 minut. Doporučuji proto běhat spíše tématické arény namísto generických arén.

Farmení výročních vajíček

Pro farmení vajíček doporučuji běhat nějakou mapou (například Stonekeep) na nízké obtížnosti. Tuto mapu mám v oblibě jelikož není lineární (monstrům se dá uhýbat). Doporučuji aktivovat třeba nějaký buff od Phestose a točit vajíčka podle tohoto schématu. Jakmile oběhneme všechna vajíčka, tak se portneme přes univerzální mapu na jinou obtížnost a celý proces opakovat.

Na blogu naleznete také přehled map s výročními vajíčky.

Staré buffy od Phestose

Staré buffy od Phestose, které bylo možno získat dříve z tajemných vajíček, zvyšují drop krystalů pravdy z kořisti. Toto se aplikuje i na KP, které můžeme získat z bedniček s postupem. Není tedy od věci bedny nashromáždit, aktivovat buff a namísto 2 či 5 KP dostávat 12 či 15 KP za bednu.

Daran Zkažený

Po vybití celé arény výročí se nám společně s truhlou může zjevit i Daran zkažený, boss eventu Slavnost jara. Daran se může zjevit pouze v aréně výročí, do které jsme vstoupili přes konkrétní žeton (tj. přes náhodný žeton se Daran nemůže zjevit). Z Darana obdržíme vždy některý z jeho unikátních předmětů, společníků či jízdních zvířat.

%d bloggers like this: