Menu Zavřeno

Příze a výroba plášťů

Release 220 zavedl do hry novou možnost skládat na ponku pláště za využití nové suroviny – příze. Dnes se celému tomuto procesu podíváme trošku na zoubek a povíme si některé informace, které by se vám mohly hodit.

Úkolová linie pro pláště

Předtím než budeme moct vůbec pracovat s plášti na ponku, tak je třeba splnit příslušnou úkolovou linii jménem Hlídej si záda, která se spustí v okamžiku kdy sebereme první šedou přízi (padá z úctyhodných monster a bossů od levelu 30).
Tyto úkoly nás postupně naučí z příze vytvářet pláště, párat pláště na ponku abychom získali přízi, vylepšovat stupně plášťů či utkat speciální zlatou přízi.
Níže uvedená tabulka znázorňuje všech šest úkolů této linie včetně jejich předpokladů (všimněme si, že u některých úkolů je třeba mít splněné úkoly z linie Od pohromy k ohromení což jsou základní zelené úkoly na ponk).

úkolová linie Hlídej si záda

Příze a zlatá příze

příze (vlevo) a zlatá příze (vpravo)

Příze je novou výrobní surovinou, která byla přidána do vaku se surovinami. Běžnou přízi můžeme nalézt v první záložce Přísady a zlatou přízi najdeme mezi Jádry. Oba dva druhy předmětů se používají při vytváření plášťů. Za pomoci zlaté příze a surovin z bossů můžeme vytvořit například Plášť Kaylin LeFrey.

Běžná příze padá po jednom až pěti kusech z úctyhodných monster a bossů, přičemž vzhledově se tento item na zemi podobá paklíči, slzy bohyně či fragmentu pekelné cesty což můžete vidět na screenu níže.
Zlatá příze se dá získat z bossů na obtížnostech pekelná I a vyšší.

běžná příze po vypadnutí z monstra

Útočné a obranné pláště

útočný plášť (vlevo) a obranný plášť (vpravo)
(screen převzat z DSO CZ/SK forum)

Na ponku můžeme vytvořit dva druhy plášťů – útočné a obranné. Rozdíl mezi nimi je v druhu očarování, které poskytují a způsobu jakým se vytvářejí.

Útočné pláště (Pláště síly)
základní staty: zranění, hodnota kritických zásahů, body života
očarování: hodnota kritických zásahů, minimální zranění, maximální zranění, rychlost útoku
– na ponku skládáme za využití rubínů a onyxů

Obranné pláště (Pláště střežení)
základní staty: body života, hodnota zbroje, hodnota odolností
očarování: hodnota zbroje, hodnota blokování, hodnota odolností, odolnosti vůči jednotlivým elementům
– na ponku skládáme za využití kyanitů, diamantů a ametystů

Vytváření plášťů na ponku

vytváření pláště na ponku

Pláště se vytvářejí vždy z příze a příslušného drahokamu. Pro útočný plášť vkládáme útočný drahokam, pro obranný plášť zase obranný drahokam. Čím vyšší druh drahokamu vkládáme, tím máme větší šanci na získání vyšší rarity (vylepšená, kouzelná, neobyčejná, legendární) nicméně úroveň drahokamu nemá vliv na množství a kvalitu zlatých očarování.

Na pláště se pochopitelně, stejně jako na jiné předměty vztahují výhody „random“ ponkování, což je v současné době pravděpodobně i nejefektivnější metoda pro vytváření plášťů se zlatými očarováními.

Je pravda, že metoda náhodného ponkování je zde značně riskantní, protože nám stále hrozí případná ztráta pláště v případě neúspěchu (vytvoření jiného předmětu než pláště), ale myslím si, že případný výsledný efekt za to stojí.

Zvyšování stupně plášťů

zvyšování stupně pláště
(zdroj: Pegonn, DSO CZ/SK fórum)

Máme možnost zvyšovat úroveň plášťů za pomoci zesilujících jader a legendárních předmětů. V případě obranných plášťů se dávají torza, v případě útočných plášťů zase zbraně (je jedno zda obouruční či jednoruční). V případě unikátních plášťů přidáváme ještě zlatou přízi.

pozn. Mrazivý pavučinový plášť z Karabosy zatím nelze zvedat na osmý stupeň. Tento problém bude v budoucnu opraven.

Přenášení do unikátního pláště

přenášení očarování z legendárního pláště do unikátního

Máme možnost přenášet do unikátních plášťů očarování z legendárních plášťů.
Uvádím zde tabulku kolik jader je třeba při přeponkování či zvyšování stupně pláště.

počet příze a jader pro práci s plášti na ponku
(zdroj: Pegonn, DSO CZ/SK fórum)
%d bloggers like this: