Menu Zavřeno

Zhodnocení eventu Slavnost výročí Dracanie

Vzal jsem si nyní několik dní pauzu a mimo jiné během toho rovněž dokončil výroční event. Dovoluji si proto shrnout některé své pocity a subjektivní hodnocení této akce.

Ve zkratce jen uvedu, že oproti loňskému roku došlo k překopání celého eventu, byly přidány regionální lišty postupu plné zajímavých odměn stejně jako nové regionální arény, ve kterých snížily počet vln ze 12 na 5 a zároveň zkrátily dobu mezi vyvoláním jednotlivých vln.

Klady eventu
+ rychlé a svižné arény
+ zrušení minivýzev s temnými trpaslíky (a distribuce odměn do postupových lišt)
+ suprové odměny v lištách postupu
+ možnost vymlátit suprové odměny z Gnoba
+ klíče statečnosti a regionální suroviny z beden
+ množství postupu se škáluje podle obtížností

Zápory eventu
– otevírače vajíček padají méně než vloni
– nevyrovnaná obtížnost mezi některými arénami
– bedny je třeba otevírat v přesném pořadí
– následuje event, který rovněž vyžadoval sférické fragmenty

I když se co do počtu bodů klady i zápory mohou zdát vyrovnané, tak to ani zdaleka není pravda. Osobně si celý event až na pár drobností velmi pochvaluji. Loňský event jsem až na několik kol výročních arén a několik vajíček vynechal, protože několikaminutové čekání mezi jednotlivými vlnami a zároveň skutečnost, že bylo jedno zda hráč absolvuje normální či pekelnou III obtížnost (v té době nejvyšší), mne od plnění eventu odradila.

Letošní event je však úplně odlišný, vlny jsou svižné, vyvolávají se rychle, odměny jsou více než krásné a jediným problémem, který může (krom nedostatku sférických fragmentů u některých hráčů) nastat je nepozornost při rozklikávání beden s postupem, které je třeba otevírat v přesně daném pořadí.

Na začátek eventu bylo dost rozporů mezi komunitou ohledně sférických fragmentů, respektive toho, že Výroční event následuje Poraz neporazitelné a je rovněž závislý na sférických fragmentech, nicméně s vhodně zvolenou strategií (např. odběhat co to jde jen skrze nafarmené univerzální porty, a poté teprve dokoupit něco málo konkrétních portů) šlo potřebné množství sférických fragmentů značně zredukovat.

Vzhledem k tomu, že jsem měl k dispozici pouze jeden +10 buff na Krystaly pravdy (Phestosovo jablko v karamelu), tak jsem se snažil nasbírat nejdříve 200 zástav s postupem, a pak teprve aktivovat buff a všechny je postupně otevřít. Toto rozhodnutí mi zhruba z 2 350 truhlic vyneslo něco málo přes 37k krystalů pravdy za které jsem poté nakoupil Phestosovy obušky, jelikož co se odměn týkalo mě lákaly nejvíce právě runy od Gnoba.

Z celkového množství 269 obušků (z truhel s postupem, postupové lišty, zlatých piňát a ten den nakoupeno u Phestose za KP) jsem dostal:

 • pet: 6x
 • kostým: 9x
 • mount: 29x
 • emoce: 14x
 • klíč k amfoře: 121x
 • zušlechťovač vybení: 20x
 • unikátní předmět: 4x

A co se týká run:

 • runa odolností (20%): 1x
 • runa síly (20%): 2x
 • runa vitality (20%): 4x
 • runa blokování: 2x
 • runa devastace: 1x

Nicméně byl jsem poměrně úspěšný co se týká mlácení Gnoba za 5 obušků po 200 temných mincích denně, takže za tento event jsem si přišel k opravdu hezkým runám, zvláště na HP a odolnosti, nemluvě o spoustě klíčů k amfoře které se budou hodit na následujícím eventu Zamořené stoky.

Jediné co mohu eventu vytknout byla skutečnost, že na jeho počátku nepadaly Tajemné krychle (což byla škoda vzhledem k tomu, že hráči měli aktivováno deluxe z PvE sezóny), ale osobně jsem během té doby zvolil strategii farmení surovin a přitom i otevíráků.

Hodnocení eventu: 9,5/10

%d bloggers like this: