Menu Zavřeno

Zhodnocení eventu Poraz neporazitelné

Druhého srpna tohoto roku jsme se dočkali již 14. eventu Poraz neporazitelné. Strávil jsem většinu týdne tím, že jsem tento event plnil a později i pomáhal plnit mým spoluhráčům z řad přátel a členů gildy, takže jsem si jej užil až až. A toto je mé subjektivní zhodnocení.

eventové okno akce Poraz neporazitelné

osobní hodnocení: 8,25/10

Oproti minulému eventu poraz neporazitelné jsme se dočkali speciální postupové lišty na obtížnosti Pekelná IV, která obsahovala 20800 bodů postupu a jejíž odměnou bylo krom 800 drakenů především 200 klíčů nebojácnosti, které slouží k otevírání bedny na Cirkusu Monstrorum. Tyto klíče lze zakoupit v item shopu za 3,5k TM/ks nebo občas dropnout z bossů na INF3/4 obtížnosti.
Novinkou je zároveň tato samotná bedna, která po otevření (vyžaduje 200 klíčů nebojácnosti) obsahuje poměrně hezké odměny (viz. screen níže). Co se týká malých bedniček za jeden klíč neporazitelnosti, tak z nich nyní padají drakenová jádra (v rozmezí 0-4 v závislosti na obtížnosti), zatímco z bedniček za 10 klíčů nám padá po 50-100 drakenech.

Odměna z bedny nebojácnosti (screen z DSO Wiki)

Drop z této bedny za 200 klíčů představuje 1 týden premium, tři unikátní předměty (z libovolných bossů na cirkusu, stupeň se odvíjí od toho na jaké obtížnosti je bedna otevřena), dva posvátné drahokamy (což je velmi hezká odměna), 100 čtyřlístků, 20 příze a spousta menších stupňů drahokamů a neobyčejných předmětů.
Event zároveň představil dvě nové runy (klenot povzbuzení a klenot přínosu), které lze získat právě prostřednictvím této bedny za 200 klíčů. Tyto runy jsou určeny do pláště a poskytují hráčům ve skupině (s výjimkou nositele tohoto drahokamu) skupinový bonus regenerace bodů života či zdrojů v závislosti na tom jakou runu hráč vlastní. Co mne velmi mrzí, tak je skutečnost, že je minimální šance na to aby hráč tyto runy získal jedním otevřením bedny, ale většinou je třeba otevřít minimálně dvě bedny. Kdyby se efekt runy aplikoval i na jejího nositele, pak bych možná zvažoval farmení klíčů na tuto runu.

Odměny v rámci jednotlivých herních lišt byly obměněny (například zde byla přidána příze), těšit se můžeme i z některých pěkných emocí (slavnostní bubínek, karate) či kostýmů (zastánce pravdy, bezhlavý rytíř). K mému znepokojení bylo zároveň sníženo množství drakenů v jednotlivých lištách z 540 na 220. Toto částečně vynahrazuje poslední postupová lišta, ve které je 800 drakenů.

Jako pozitivní hodnotím, že během eventu nebyly problémy s připojením se na mapu, jelikož část komunity odradilo, že bossové na vyšších obtížnostech jsou daleko více výdržnější a splnilo tedy event pouze do smrtící obtížnosti.

V rámci tohoto eventu, jsme měli také možnost koupit speciální roucho (kostým, buff), který zvedá množství postupu do eventu o 50% za 299 Kč, což je novinka zavedená v patchi 221. Osobně nehodnotím tuto novinku moc kladně, ale pro hráče, kteří mají problémy s časem se to může hodit. Líbí se mi však vzhled „kostýmu“ jako takového, třeba se v budoucnu dočkáme plášťů s tímto vzhledem, nemuselo by to být špatné.

Osobně pro mě největší lákadlem byly nejenom klenoty, ale převážně dva posvátné drahokamy a případně drakeny. Na event si v tomto ohledu nejde stěžovat. Jediné co mne mrzí je opravdu nízký výskyt klenotů.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

%d bloggers like this: