Menu Zavřeno

Zhodnocení a zpětná vazba k R219

V pondělí 3. června 2019 byl nahrán patch 219. Obsahem této aktualizace byly převážně malé úpravy a kompenzace za problémy při eventu Helionské hry, nicméně zvýšení výdrže továren na kráčející bomby značně proměnilo herní mód Boj o pevnost, který je nyní pro útočící stranu jednodušší.

Osobně největší změnu v rámci této aktualizace spatřuji v proměně herního módu Boj o pevnost, který se rázem stal výrazně těžší pro obránce. V minulosti bylo poměrně jednoduché a efektivní poslat jednoho obránce, aby zničil postavenou továrnu na kráčející bomby a tím značně znesnadnil postup útočníků. Továrna zároveň poskytovala útočníkům pevný bod, ke kterému se vždy mohly stáhnout aby si dobili své schopnosti například skrze vortex či se doléčili. Nicméně i přes tyto výhody se dříve útočníci mnohdy nezaobírali stavěním továren neb byl tento úkon časově náročný a zároveň mohli obránci během chvilky zničit výsledky jejich úsilí.

Aktuální stav vyvolává otázku zda se vrací časy, kdy skutečnost, že je hráč v útočícím týmu, znamená, že má automaticky zhruba 80% šanci na vítězství. Osobně s tímto tvrzením nesouhlasím, neb si myslím, že při dobře zahrané obraně (převážně v rámci druhé fáze zápasu) je možno ztracený čas velmi dobře nahnat. Nicméně zastávám názor, že útočníci jsou nyní mírně zvýhodněni. Preferoval bych možnost, aby byly továrny na kráčející bomby výdržné zhruba ze dvou třetin co nyní tak, aby byly obě dvě strany vyváženy a pro obránce mělo smysl posílat hráče aby továrny ničily.

Další novinkou, které jsme se v rámci patche 219 dočkali je odstranění společníků a jízdních zvířat, které již vlastními z denní nabídky a od obchodníků. Tuto malou změnu vnímám osobně velmi pozitivně. Jedná se o maličkost, kterou si komunita žádala už dlouhou dobu a jsem rád, že nás v tomto vývojáři konečně vyslyšeli.

Všem hráčům, kteří byli aktivní během právě probíhajícího eventu Helionské hry byla zároveň připsána kompenzace za problémy vzniklé s navzájem si neodpovídajícím počtem odznaků cti v inventáři a v postupové liště. Můžeme se tedy radovat z +1k odznaků cti, dvou buffů na postup (jeden +200% a druhý +50%) a nárůstu cti na 30 minut.

Osobní hodnocení R219: 6/10

%d bloggers like this: