Menu Zavřeno

Vyplatí se používat elementární esence?

Nedávný event Esenciální poušť představil nové elementární esence. Vyplatí se je však používat? Pomohou nám vůbec při boji s bossem? V tomto příspěvku představím malý experiment, který jsem provedl, abych pomohl nalézt odpověď na tyto otázky.

Na YouTube už kolují videa o tom, jak bossové za využití elementární esence padají k zemi v řádu desítek vteřin. Má ale smysl se vůbec zabývat nějakými elementárními odolnostmi? Přeci jenom by to znamenalo nad hrou přemýšlet. A přemýšlení bolí.

Nejčastěji používaným argumentem, proč nepoužívat elementární esenci je „neprůkaznost“ těchto videí. Hráči mohli prostě zraňovat bosse maximálním možným zraněním a vždy kritnout. Proto jsem se rozhodl udělat malý pokus. Sundal jsem zbraň, ozdobu, plášť a oba prsteny. Proč? Abych tak odstranil rozpětí mezi minimálním a maximálním zraněním a zároveň s 0 hodnotou kritických zásahů nemohl kritnout a tudíž do testování zanést jakýkoli prvek náhody. Zároveň jsem použil pouze jednu schopnost, a to Ledovou kouli (eliminoval jsem tím různou spotřebu esence pro různé schopnosti).

Vyrobil jsem 1000 esence síly (červená) a 1000 esence jedu (červená) a vypravil se na Bearacha na bolestivé obtížnosti. Kvůli úpravám postavy, které jsem učinil byl výsledek mého testu závislý jen a pouze na esenci samotné.

Na prvním screenu je vidět, že díky sundané výbavě skutečně nemám žádné rozpětí mezi minimálními a maximálním škodami, stejně tak jakožto nula hodnoty kritických zásahů, a tudíž nemohu udělit kritický zásah. Na čtvrté kartě inventáře si můžete povšimnout vyrobené esence, kterou budu při testování používat.

Po prvním zabití bosse za využití červené esence síly mi ji zbylo 708, což činí spotřebu 292 esence. Zajímalo by mě, zda bude spotřeba s elementární esencí menší či nikoli.

A tady máme druhé kolo, ve kterém jsem použil esenci jedu (červená). Zabití bosse sežralo 148 esence jedu.

Zde máme ještě výsledné porovnání. Spotřebovali jsme 292 esence síly oproti 148 esence jedu. Nižší spotřeba esence koresponduje s tím, že jsme bosse porazili rychleji. Krom tohoto testu jsem zkoušel ještě vyšší pekelné obtížnosti a s využitím správné elementární esence šel boss dolů výrazně rychleji.

Pokud vás zajímá jaké elementární esence volit na jakého bosse, věnujte pozornost tomuto článku o Elementárních odolnostech.

1 Comment

Komentáře nejsou povoleny.

%d bloggers like this: