Menu Zavřeno

Stíny minulosti se vrací do Dracanie

Patch 243 přinese úkolovou linii Stíny minulosti, ve které budeme čelit odvěkému protivníkovi.

Dobrý den, hrdino Durie! V současné době se podílím na genealogické studii a uvítal bych tvou pomoc. Budu tě očekávat v Grimfordu. S úctou Jon Sunlair.

Úkolová linie Stíny minulosti nám bude zpřístupněna Dopisem od Jona Sunlaira, který obdržíme po splnění úspěchu Džinova kletba (končí poražením Sharr Kharaba).

První, co musíme učinit, je navštívit Jona v Grimfordu.

Vyhověl jsi mojí žádosti, za což jsem ti vskutku vděčný. Víš, našel jsem jisté indicie o tom, že byl výzkum stínů kdysi rodinným zájmem Sunlairů. Musím zjistit, co je na tom pravdy a proč jsme tyto znalosti ztratili.

Jon nás postupně vyšle na dobrodružnou pouť napříč celou Dracanii. Prozkoumáme Malou hrobku, a pak zavítáme do Královské krypty.

Skrytý svitek, který nalezneme v kryptě nám odhalí další trošku dramatičtější část příběhu.

„Selhal jsem… Zostudil jsem rodinu Sunlairů. Toužil jsem pomstít svého prastrýce, avšak stíny byly až příliš silné. Selhal jsem… ztratil jsem stopu stínů… můj děd nikdy nezapomene na den, kdy ho ztratil. Je mi tak líto všech duší ve Fyeborough.“

Tento krátký úryvek zmiňuje oblast zvanou Fyeborough. Vstup do této lokace se nachází v Teganově útočišti a objeví se nám po stisknutí nápadné dlaždice (nachází se rovněž v Teganově útočišti).

Stát! Sem je vstup zakázán! Že tě posílá Jon Sunlair? Tohle místo je zapečetěné a pod dohledem rytířů řádu Draka, ale to všechno Jon ví. Můžeš tedy vstoupit, ale zbytečně se tam nezdržuj.

Před stovkou let celou vesnici zničil záhadný výbuch. Hyatt Sunlair a Slade Thorn byli obviněni z okultního výzkumu a odsouzeni k smrtě. Od té doby z celého místa vyzařuje zlověstná aura.

SLYŠÍME: Prastarý nepřítel, kdysi úplný, byl odloučen od části své duše.

PROMLOUVÁME: Zrada, vztek, závist. To vše ho hnalo a žene dál. Znají ho i nečlověčí a svými pozůstatky dosvědčují, že odolává zkoušce časem.

Že strůjcem celé té zkázy byl starý nepřítel? Myslím, že přesně vím, koho teď požádat o pomoc. Má přítelkyně Shauna Sherlocková je uznávanou archeoložkou a v současné době pracuje na Ellonidosu. O prastarých civilizacích má obrovský přehled. Vydej se v mém jménu za ní.

Shauna nám pomůže sesbírat a přeložit nějaké texty z Atlantidy. Poté nás vyšle do Andrakasche za Jonem, který je zrovna v procesu vytváření něčeho skutečně pozoruhodného.

Vítej! Dovol mi, abych tě představil svému drahému příteli Pjarashovi, nejlepšímu mechanikovi v Andrakaschi. Pracuje na stroji, který by dokázal generovat stínové portály! Zatím nám však pořád chybí nějaké díly. Mohl bys je pro mě najít? Možná se nám pak toho, kdo je zodpovědný za zkázu vesnice mých předků, nakonec podařilo najít.

Vydáme se tedy posbírat nějaké součástky do Stalgardu, obsidiánové zrcadlo ze Zapečetěné hrobky v Nehuatlanu a Lapač slz z Jeskyně pokladů.

Výborně, máme hotovo! Teď zkusíme portál otevřít a vystopovat temnou sílu, která za tím vším vězí! Vzhledem k tomu, že nevíme, co nás na druhé straně čeká, měl by to být chrabrý hrdina, kdo vstoupí do takového neznámého prostředí a pobije tam všechny kruté zrůdy. Zapíšeš se do dějin, příteli můj!

Kingshill ve své zašlé slávě připomíná starou mapu hlavního města království.

Atmosféra této mapy je opravdu dechberoucí.

Na konci poté natrefíme na starého známého.

%d bloggers like this: