Menu Zavřeno

Shrnutí změn ve Výročním eventu

Hned na začátek musíme prohlásit, že tento příspěvek neslouží jako návod jak plnit Výroční event, ale pouze shrnuje informace, které máme doposud k dispozici o tomto ročníku výročního eventu a porovnává jej s loňským eventem. Na přehled informací o eventu se můžete těšit příští týden v rámci připravované sekce Eventy.

Na úvod je třeba prohlásit, že Výroční event prošel od loňského roku značnými změnami. Pochopitelně uvidíme v jaké podobě přijde event na ostré (live) servery nicméně situace k R221_15 se má ve zkratce takto:

  • Krystaly pravdy (eventová měna) se nyní dají získat pouze otevíráním vajíček na mapách (vyžaduje Phestosovy otevíráky)
  • Phestosovy otevíráky padají jako drop z úctyhodných monster, případně jdou zakoupit
  • Piňáta obušky jdou získat z postupových lišt eventu, případně jdou zakoupit
  • Klasickou arénu o deseti vlnách vystřídaly tématické arény o pěti vlnách (Duria, Nordland, Atlantida, Myrdosch, Lor’Tac, Qaizah, Helionské hry, Festival duchů, Dragan, Slavnost zimního slunovratu)
  • Monstra v jednotlivých arénách odpovídají tématicky druhu arény, v poslední vlně je vždy boss, který má podobné vlastnosti jako strážci po vybití mapy
  • Ze starých vstupů na event je udělán univerzální výroční žeton do arény (Anniversary Arena Chip)
  • Po vyčištění celé arény získáme do inventáře bednu po jejímž rozkliknutí je nám připsán postup do eventové lišty
  • Tématické arény nám dají postup do příslušné tématické postupové lišty (např. po vybití arény v Nordlandu dostaneme bednu do postupové lišty Nordlandu)
  • U univerzální arény získáváme náhodnou tématickou bednu

Jednotlivé žetony (vstupy) do arény se kupují za krystaly pravdy, sférické fragmenty nebo temné mince u Phestose (NPC na eventovém tržišti). Přiložím sem ceny jednotlivých žetonů, za tyto screeny a informace děkuji hráči Couda22.

cena žetonů za Krystaly pravdy
(zdroj: CZ/SK DSO fórum – couda22)
cena žetonů za Sférické fragmenty
(zdroj: CZ/SK DSO fórum – couda22)
cena žetonů za Temné mince
(zdroj: CZ/SK DSO fórum – couda22)

Krom žetonů do příslušných arén můžeme u Phestose zakoupit také obušky na piňáty, kostým, mounta a otevírák na vajíčka.

cena předmětů u Phestose
(zdroj: CZ/SK DSO fórum – couda22)

Za krystaly pravdy můžeme nakoupit speciální slavnostní esence, které krom navýšení zranění vyvolávají ohňostroj když je používáme.

cena esencí za krystaly pravdy
(zdroj: imgur)

Namísto jedné postupové lišty má nyní event celkem 10 postupových lišt, každá lišta odpovídá tématicky jedné z oblastí. Lišty se otevírají postupně (stejně jako na Poraz neporazitelné), takže třeba postupová lišta Nordlandu se otevře až splníme postupovou lištu Durie. Podíváme se společně na přehled odměn ve všech postupových lištách a vypíchneme si zajímavé odměny.

přehled všech postupových lišt
(zdroj: YT channel Shearly)

Durie
První postupová lišta nás uvede do eventu samotného. Nenabízí moc zajímavých odměn. Máme zde knihu zkušeností (+100% bodů zkušeností) na omezenou dobu, což se může hodit expícím hráčům. Na konci postupové lišty je Runa poznání, která zvyšuje množství získaných bodů zkušeností o +5%.

Nordland
Druhá postupová lišta se nese ve stejném duchu jako ta první, akorát zde narazíme na měšec s drahokamy. Na konci postupové lišty pak nalezneme Bílého obrněného dračího zpozence, který může doplnit naši sběratelskou tornu.

Atlantida
Třetí postupová lišta se nese v duchu předchozích dvou a na konci nás čeká Roztomilá chobotnička, která může rozšířit naši tornu. Máme zde však také nějakou esenci a měšce s drahokamy.

Myrdosch
Čtvrtá postupová lišta nás zavede do kraje trpaslíků a přináší něco zajímavého. Čeká na nás Mechanické vejce z eventu Slavnost jara a první zlatý obušek na zlatou piňátu.

Lor’Tac
Pátá postupová lišta obsahuje další zlatý obušek, 50 zlaté příze což se může hodit vzhledem k novým plášťům, temné mince, nějaké to zlato a esence.

Qaizah
Šestá postupová lišta, další zlatý obušek, dekorativní efekt Písečný vír, nějaké zlato, kostěné mince a čtyřlístky, musím dodávat něco víc?

Helionské hry
Helionské hry, kterých jsme si mohli užívat před několika měsíci přistály i do postupové lišty tohoto eventu. K dispozici zde máme jedinečný Helionský amulet (můj RANT nad tímto nebetyčným rozhodnutím a mnou tvrdě vydřeným amuletem už naštěstí polevil, „jedinečná odměna jen z Helionských her“… meh), který po svém vylepšení zvyšuje množství čtyřlístků v kořisti o +1. Zároveň je zde i lak k tomuto amuletu a další zlatý obušek.

Festival duchů
Kostým Temného démona, další zlatý obušek, dýně (pet), měšce s drahokamy a další esence.

Dragan
Ohnivý gnóm (pet), měšce s drahokamy, zlatý obušek a temné mince, tato postupová lišta neurazí.

Slavnost zimního slunovratu
A megaübergargantuovsky spektakulární třešnička na závěr. Všechny tři runy ze Slavnosti zimního slunovratu, univerzální drahokam, univerzální runa, zlatý obušek, temné mince, čtyřlístky a esence. Tak na této liště rozhodně neškudlili!

Jak už bylo řečeno, tak po vyčištění celé arény a otevření truhly dostaneme jako drop do inventáře bedničky. Toto je přehled všech tématických beden s postupem, které budou v eventu.

přehled všech bedniček s postupem

Počet beden je úměrný obtížnosti na které arénu absolvujeme. Toto je například drop beden z obtížnosti Pekelná IV přes univerzální arénu. U těchto beden je třeba dávat velký pozor. Vše si vysvětlíme na příkladu:
Mám otevřenou postupovou lištu Durie a dostanu v rámci této univerzální arény bedničky z oblasti Lor’Tac. Pokud bych tyto bedničky otevřel ještě předtím než bych otevřel postupovou lištu z Lor’Tacu tak mi bedny zmizí, ale NEDOSTANU žádný postup do lišty. U jednotlivých beden je napsáno upozornění, že není radno otevírat bedny předtím než otevřeme příslušnou postupovou lištu.

počet beden na pekelné IV skrze univerzální arénu

V rámci tohoto eventu zároveň došlo ke zrušení minivýzev tohoto eventu pro stížnosti ze strany komunity a moderátorů. Odměny z minivýzev však byly distrubuovány mezi jednotlivé postupové lišty.

Na závěr tohoto příspěvku si ještě dovolím přidat několik dropů ze Zlaté piňáty. Dodávám, že se jedná o čtyři screeny, nikoli jeden. Příští týden se můžete těšit na další informace k eventu. 🙂

drop ze čtyř zlatých piňát
(zdroj: CZ/SK fórum – GA Nebula)
%d bloggers like this: