Menu Zavřeno

R231 – představování novinek #5

V pátém představování patche 231 si ukážeme festivalová vajíčka, pestrobarevnou esenci a škálování statů (hodnoty zbroje/odolností, hodnoty kritických zásahů/blokování) na nových pekelných obtížnostech. Naprogramoval jsem i jednoduchou kalkulačku, do které můžete zadat své nynější staty tak, abyste viděli, jak na tom budete v R231.

Velikonoční event – Festivalová vajíčka

V dungeonech Dracanie můžeme nalézat festivalová vajíčka jejichž otevřením obdržíme generický drop a postup do eventu. Základní přehled map s vajíčky naleznete v nové sekci Mapy s vajíčky – Velikonoční event.

Vajíčka na Stonekeepu
Festivalové vajíčko
(zdroj: Shearly)

Velikonoční event – Pestrobarevná esence

Pro poražení Obřího vejce, monster a bosse na Velikonočním ostrovu potřebujeme pestrobarevnou esenci. Tu můžeme buď zakoupit za temné mince nebo nafarmit z úctyhodných monster. Na mapách nám může padnout šedá či zelená esence, vyšší (modrá, fialová a červená) se bude získávat skládáním na ponku (prezentujeme v dalším představování novinek), v obchodě za temné mince či z amfor.

Drop pestrobarevné esence
(zdroj: Shearly)

Škálování statů na nových pekelných obtížnostech

Na nových pekelných obtížnostech budeme pochopitelně pro 80% (maximum) potřebovat vyšší hodnotu zbroje/odolností, hodnotu kritických zásahů a hodnotu blokování. Z aktuální verze test serveru (231_4) se nám podařilo získat screen s procentuálním přepočtem na jednotlivých obtížnostech. Procentuální hodnoty pro hodnotu kritických zásahů odpovídají přímo procentuální hodnotě potřebné pro hodnotu blokování. Stejně tak maximální hodnoty zbroje odpovídají i maximálním hodnotám odolností.

Kalkulačka statů v R231

Pomocí výše uvedeného screenu a dalších screenů dostupných z test serveru se mi podařilo aproximovat množství jednotlivých statů potřebných pro dosažení hodnoty 80% (maximální) pro jednotlivé pekelné obtížnosti. Do níže uvedené kalkulačky můžete zadat svou hodnotu kritických zásahů/blokování a hodnotu zbroje/odolností a stisknutím tlačítka „Spočítat staty“ se vám do tabulky doplní jaké budou vaše hodnoty na nových pekelných obtížnostech.

Obtížnost% šance na kritik/bloky% zbroj/odolnosti
Normální  
Bolestivá  
Trýznivá  
Smrtící  
Pekelná I  
Pekelná II  
Pekelná III  
Pekelná IV  
Pekelná V  
Pekelná VI  
Pekelná VII  

R231 – představování novinek

%d bloggers like this: