Menu Zavřeno

R225 – představování novinek #3

Na test serveru se nám postupně představují další novinky, které s sebou přinese R225. V dnešním příspěvku se proto podíváme na úpravu eventu Slavnost zimního slunovratu známého též jako Vánoční event. Zatím pouze event nakousneme a na jeho celkový přehled se můžete těšit v připravovaném Průvodci Slavností zimního slunovratu. Události posledních dní mne přesvědčili, že bez průvodce eventem vzniká u mnoha hráčů zbytečný chaos.

Slavnost zimního slunovratu – nové postupové lišty

Jak už bývá zvykem, každý velký event nyní obsahuje několik postupových lišt. Vánoční event není výjimkou. První čtyři lišty (I – IV) jdou plnit na libovolných obtížnostech s tím, že množství postupu se zvedá s obtížností. Pátá lišta (Pekelná I) jde plnit na obtížnosti Pekelná I a vyšší. Poslední lišta (Pekelná IV) jde plnit pouze na obtížnosti Pekelná IV a zároveň obsahuje nejzajímavější odměny.

Druhá lišta nás zaujme výskytem časově omezeného pláště, který jsme si vyzkoušeli během právě probíhajícího eventu Slavnost duchů. Na vlastnosti tohoto pláště se podíváme později.

Od třetí lišty si můžeme povšimnout výskytu vánočních run. Jedná se o runy, které můžeme složit a získat Hvězdu Zimního slunovratu, která lze zkombinováním s dalšími hvězdami povýšit až na Prvotřídní Hvězdu zimního slunovratu. Mechanika povyšování je stejná jako při povyšování standardních run (např. runy akcelerace).

Poslední lišta je pravděpodobně co se odměn týká nejzajímavější. Na konci na nás čeká již složená Hvězda Zimního slunovratu. Zmínil jsem, že mimo jiné tam na nás čeká i měšec královských drahokamů? Ano, slyšíte dobře, měšec královských drahokamů!

Postupové lišty – Slavnost zimního slunovratu

Kranparusův teror – nové postupové lišty

Kranparusovy výzvy dostaly v této iteraci eventu také pořádnou obměnu. Namísto jedné postupové lišty zde máme dvě postupové lišty (pro každou ze tří Kramparusových výzev). Druhá postupová lišta je vázaná pouze na obtížnost Pekelná IV a na jejím konci je nejenom runa, ale i úspěch potřebný k získání titulu Zachránce slavnosti zimního slunovratu.

Následující screen uvádí množství postupu a odměn pro první z Kranparusových výzev. Druhý screen pak uvádí množství postupu pro druhou výzvu. Potřebné množství postupu a odměny ze třetí výzvy se pokusím vydat v rámci dalšího představování novinek.

Kranparusův teror – 1. výzva
(zdroj: EN forum)
Kranparusův teror – 2. výzva
(zdroj: AK47 YT channel)

Batoh slavnosti zimního slunovratu

Starší hráči si ještě mohou pamatovat jednu z iterací eventu, ve které šlo získat vánoční batoh, který ve svém očarování zvyšoval šanci na drop předmětů. Letošní event oživuje koncept tohoto batohu (nosí se ve slotu pro pláště).

Batoh zvyšuje hodnotu blokování a hodnotu všech odolností. Co je však nejzajímavější je jeho jedinečné očarování, které zvyšuje drop předmětů o 3,0 – 10% (hodnota tohoto bonusu je pro každý plášť odlišná, avšak pohybuje se v tomto rozmezí).

Batoh zimního slunovratu
(zdroj: EN forum)

Roucho slavnosti zimního slunovratu

Nejzajímavější části celého eventu je pochopitelně eventové roucho. Bonusy, které poskytuje jsou opravdu zajímavé:

  • +50% zvýšený drop postupu do Slavnosti zimního slunovratu
  • +50% zvýšený drop postupu do Kranparusův teror
  • netřeba využívat Sněžnou esenci pro porážení monster na Slavnosti zimního slunovratu
  • imunita vůči Ledovému hněvu (efekt omrznutí způsobovaný pobytem v Kramparusově doupěti, který po čase hráče zabije, pokud se včas neohřeje u ohniště či nezaběhne do místnosti kde se před mrazem schová)
Roucho eventu Slavnost zimního slunovratu
(zdroj: EN forum)

Představování novinek R225

1 Comment

Komentáře nejsou povoleny.

%d bloggers like this: