Menu Zavřeno

Podpora webu skrze Patreon

Můj malý a skromný DSO web běží už nějakou dobu a od té doby, co jsem se rozhodl posunout tento projekt na vyšší úroveň, čelím opakovaně jednomu a tomu samému problému – financování.

Hned na začátek bych rád řekl, že nedopustím aby financování nebo finanční věc stránky jakkoli ovlivnila nebo snad i přerušila mou činnost. Stejně tak nebudu nikoho nutit aby platil příspěvek nebo příspěvkem argumentovat, že si někoho považuji více než někoho jiného.

Nicméně skutečností je, že tento projekt je pro mne v současné době ztrátový. Provoz hostingu a domény není zadarmo (mou časovou investici, kterou bych mohl věnovat jiné činnosti, do tohoto nepočítám, neb jsem si tuto tvorbu vybral zcela dobrovolně).

Od okamžiku kdy jsem spustil web na nové doméně jsem byl mnohokrát konfrontován s nabídkou finanční pomoci ze strany různých hráčů, kteří si mé činnosti a práce cení. Tohoto velkorysého kroku si velmi vážím. Nejsem však z lidí, kteří by řekli: „Hele, tady máš číslo účtu. Pošli mi tam XY peněz.“ a rád bych k celé problematice přistoupil jiným způsobem.
Rád bych, aby mí podporovatelé, neboli patroni, měli možnost získat za svůj příspěvek nějakou formu benefitu. Stejně tak jsem v pozici, kdy nemohu dovolit pustit na své stránky reklamu, jelikož by to mohlo vézt ke konfliktu se společností vyvíjející hru, okolo které se soustředí má tvorba.

A právě zde přichází řešení mých problémů, a tím je platforma zvaná Patreon!

Ve zkratce: Patreon je platforma umožňující formu finanční podpory nezávislých tvůrců jakým jsem například já. Fanoušci jednotlivých projektů (například mého webu) zde mají možnost se zaregistrovat a zvolit formu měsíčního poplatku, který budou autorovi projektu zasílat.
Plánuji zavézt tři formy měsíční podpory (2 dolary, 5 dolarů a 10 dolarů). Za tyto dobrovolné příspěvky budou mí patroni mít možnost využívat různých benefitů (od možnosti předběžného přístupu k novému obsahu až různé odměny v podobě brand hrníčků či odznáčků). Rozhodně budu mít z celé věci mnohem lepší pocit, když za případný příspěvek dostanete nějakou odměnu a dobrý pocit z toho, že jste finančně podpořili projekt, který zatím v naší historii nemá obdob.

Tímto příspěvkem chci pouze informovat, že v budoucnu zde tato možnost bude k dispozici, a pokud se rozhodnete takto podporovat mou tvorbu, tak budu jedině rád. Mým prvořadým cílem je takto vytvořit web, který bude samoudržitelný (jinými slovy do něj nebudu muset krom svého času investovat i své finančí prostředky).

Ať už této možnosti využijete či ne, vězte prosím, že si Vás vážím. Bez Vaší podpory bych v sobě nikdy nenašel odvahu začít projekt tohoto charakteru. A velké ocenění patří i mé přítelkyni (vím, že si tento příspěvek přečte), která je mi už přes čtyři roky oporou a parťačkou, na kterou se mohu ve všech ohledech spolehnout. Říká se, že za zády každého úžasného muže se schovává ještě úžasnější žena a osobně si myslím, že je na tom něco pravdy. 🙂

%d bloggers like this: