Menu Zavřeno

Jak se připravit na R231?

Nové pekelné obtížnosti a R231 nám už pomaličku klepou na dveře, a proto si ukážeme nějaké tipy a triky, které můžeme podniknout abychom se na nastalou situaci lépe připravily.

Fragmenty materi

Fragmenty materi můžeme získat v mezisvětě (z poražených protivníků, truhly na konci mezisvěta a portálů materi) a lze za ně nakoupit zesilující jádra a fragmenty pekelné cesty. Vzhledem k tomu, že nové obtížnosti znamenají navýšení maximálního stupně předmětů, můžeme využít materi pro nákup zesilujících jader a povýšení předmětů z osmého na desátý stupeň.

Nové pekelné obtížnosti zároveň vyžadují tři typy fragmentů pekelné cesty (zelené, modré a fialové). Ty lze zakoupit během prodejní akce za fragmenty materi. Pokud vás zajímají ceny nových fragmentů pekelné cesty z materi, věnujte pozornost Představování novinek z R231 – #2.

Dalším důvodem, proč se budou fragmenty materi hodit je skutečnost, že se blíží velikonoční event. Tento event je znám především pro svůj buff na drop čtyřlístků a speciální minibossy (velikonoční hatitele), kteří se nacházejí v kruhových místnostech Tajných doupat a rovněž dropují čtyřlístky. Velikost (počet plošin) je nejenom úměrných obtížnosti, ale především závisí na mapě, ze které do doupěte vstupujeme. Půjdeme-li z mezisvěta, budeme mít 12 plošin (+ 2 kruhové). Z normálního světa obdržíme doupě pouze s jednou kruhovou místností. Po aktivaci buffu nám proto vyjde lépe portnout se na nějakého bosse mezisvěta, porazit jej a rovnou vstoupit do doupěte. Pro nákup portů k bossům mezisvěta můžeme využít fragmenty materi.

Hodnota kritických zásahů

S novými obtížnostmi přichází i škálování našich herních statů. Jinými slovy budou nové obtížnosti vyžadovat větší množství hodnoty kritických zásahů. Nemusí být proto od věci oprášit starou dobrou helmu na kritického zásahy nebo si nějakou narychlo poskládat na ponku. Minimálně do doby, než nalezneme jiné způsoby, jak potřebnou hodnotu kritických zásahů dorovnat.

Pokud vás zajímá, jak na tom budete s kritikou v novém patchi, vyzkoušejte mou kalkulačku statů v R231, která se nachází v Představování novinek R231 – #5.

Upravené crescerity

Upravené crescerity využíváme pro vylepšování společníků. Velikonoční event představí celou řadu Tajemných holátek (noví společníci), která jsou po vylepšení lepší než někteří standardně používaní společníci. Naštěstí díky štědrému množství cresceritů v postupových lištách minieventů Běsnící červi, by crescerity neměly být problémem.

Nová tajemná holátka

Osmičkové předměty

Mnoho z nás si ještě drží velké množství předmětů na osmém stupni (převážně díky krásnému Draganovu eventu, který byl nedávno). Na nových pekelných obtížnostech budou padat vždy jen předměty na příslušném stupni. Jinými slovy všechny předměty, které nám padnou na Pekelné V, budou na osmém stupni. Pekelná VI bude poskytovat devátý stupeň předmětů a Pekelná VII zase stupeň s číslovkou X (stupeň 11 nebude implementován). Nemusíme proto schovávat všechny osmičky. Stejně tak budeme mít možnost předropovat si třeba Ramena zaříkávače čarodějnic na stupni 8 (a případně až 10). Můžeme proto upustit od náročného procesu dropování T7 ramen, zvýšení jejich stupně na 8, protočení za pomocí Zušlechťovačů vybavení a rituálnímu obětování kůzlete ve snaze obdržet ramena na osmém stupni s vytouženým očarováním +19% zranění.

%d bloggers like this: