Menu Zavřeno

Jak nafarmit zlato?

Zlato je jednou z nejužívanějších komodit ve světě Drakensang Online. Nadcházející akce Hvězdné zlato a Premium Day vyžadují značné zásoby tohoto žlutého kovového platidla. Jakým způsobem nasbírat dostatek goldů? V dnešním příspěvku si představíme jedno z mých nejoblíbenějších farmících oblastí.

Filozofie farmení zlata

Hlavním přísunem zlata v Drakensang Online je prodávání dropnutých itemů. Logicky vyplývá, že čím více předmětů prodáme, tím více zlata vyděláme. Ale jak nabrat co nejvíc itemů na prodej?

Předměty nám mohou padat ze všech protivníků, které zmydlíme. Větší množství předmětů však padá ze silnějších protivníků, což jsou šampioni, minibossové a strážci. Pokud tedy chceme nabrat co nejvíce itemů v nejkratším čase, měli bychom zaměřit na mapy obsahují co nejvíce minibossů na co nejmenší ploše.

Teganovo útočiště

Teganovo útočiště je pro mne jasnou volbou. Jedná se o poměrně malou lokaci s vysokou koncentrací minibossů v malé obdélníkové hale. Původně jsem farmil na Velké poušti, kde se monstra postupně obnovují a zároveň zde můžeme farmit i klíče statečnosti z Khepreho.

Teganovo útočiště na minimapě

Krása Teganova útočiště se však skrývá právě ve velkém množství minibossů. Zde na screenu jich je pět, normálně jich však člověk může nalézt až osm či devět.

Minibossové v Teganově útočišti

Po vybití všech minibossů nám na zemi zůstane poměrně hodně itemů na prodej a všechny tyto předměty… jsou zlato, které se bude hodit. 😊

Drop z minibossů

Na konci naší farmící trasy na nás čeká Kovář Benkay, který jakožto neobyčejný miniboss dropuje více neobyčejných předmětů a navíc po sobě zanechá také drahokamy.

Kovář Benkay a jeho přisluhovači

Na následující minimapě je znázorněna trasa, kterou absolvuji při farmení včetně místa, kde lze přeskočit (proskočit) stěnou. Pohybujeme se ve fantasy videohře. Následky skoku do pětadvacet centimetrů tlusté kamenné stěny nejsou pro naše postavy fatální. Po doběhnutí kola vždy přeskočím na jinou obtížnost Teganova útočiště.

Trasa pro farmení Teganova útočiště
%d bloggers like this: