Menu Zavřeno

Devět měsíců s almanachem a plány do budoucna

Almanach už běží skoro devět měsíců a k této příležitosti by bylo vhodné ohlédnout se nejenom do minulosti, ale především představit některé plány do budoucna.

Před devíti měsíci by mne ani v mých nejdivočejších snech nenapadlo, že almanach dosáhne návštěvnosti a zájmu, kterému se těší. Z malého projektu, který navštěvovalo pět lidí z mé gildy se almanach proměnil v „Mekku československé DSO komunity“, která má k dnešnímu dni 27 376 návštěvníků a více než 204 508 zobrazení!

Na následujícím screenu můžete vidět graf zobrazení a návštěvníků (tmavší podbarvení) v jednotlivých měsících a rapidní růst v popularitě almanachu mi dělá obrovskou radost.

Nedávno se mne jeden kamarád ptal: „Jak se můžeš, tak intenzivně věnovat něčemu z čeho nemáš ani korunu?“. Do jisté míry měl pravdu, almanach jako takový mi zabírá značnou část mého volného času, který bych mohl strávit třeba vysedáváním se štamgasty Na Růžku a rozebíráním všedních i nevšedních problémů života. Někdo však může preferovat vysedávání po putykách, já zase rád večer po dni plném studia a práce sednu k počítači a píši almanach. A ocenění? Ne všechno, co v tomto světě děláme musí být podmíněno materiálním ziskem. Psaní almanachu mne obohacuje, těší mě, když se mi některý z návštěvníků ozve na hře či zprávou na facebookovou stránku a ocení třeba podrobného průvodce eventem nebo detailně zpracovaný přehled či návod na některou z herních mechanik.

Pro větší názornost bych si dovolil doplnit jeden ze známých citátů:

„Love what you do and do what you love.“

Volně přeloženo znamená:

„Měj rád to, co děláš a dělej to, co máš rád.“

Pouze pokud člověk dělá něco, co má rád a o čem je přesvědčen, že má smysl, dokáže tomu dedikovat hodiny a hodiny času bez toho, aniž by si uvědomil, kolik hodin vlastně uběhlo. Přijde mi jako by to bylo včera, když almanach vznikl.

Budoucnost almanachu – co nás čeká?

Almanach stojí na třech pomyslných pilířích. Prvním z nich jsou novinky v podobě zajímavých tipů a triků, představování patchů, překladů poznámek a rozpisům hotfixů. Druhým jsou informace, ať už v podobě různých přehledů a map. Třetím jsou návody. Právě tato část s návody zatím pokulhává za ostatními, a proto se na ní do budoucna almanach zaměří. Máte se tedy rozhodně na co těšit.

Nový projekt?

Pár měsíců už mám v hlavě myšlenku na nový projekt, který jsem pracovně pojmenoval DracaniaDNES. O co se bude jednat? Každý týden, pěti až desetiminutový podcast s tématikou DSO zaměřený na novinky a aktuální dění ve hře. Příležitostně si do této show přizvu na rozhovor o aktuálním dění některé hráče.

Předběžný termín spuštění podcastu je září/september 2020. Pro více informací sledujte almanach a facebookovou stránku almanachu!

2 Comments

  1. R1pp3r

    Parádička 🙂 veľmi sa tešíme a sme radi že ťa mame Amperion 🙂 klobúk dolu pred tebou a rešpekt

  2. smirek11

    velmi pěkné amperione,klobouček i kšiltofku smekám,děláš toho opravdu hodně,ale tímto děkuji i lidem co ti pomáhají,převážně lidé z gildy Atlanští Lordi,ale i jíní,takže moc děkuji za informace.

Komentáře nejsou povoleny.

%d bloggers like this: