Menu Zavřeno

Almanach – zhodnocení a budoucí plány pro DSO almanach

Je to už půl roku, co je tu s námi almanach. Během těchto šesti měsíců se podařilo vytvořit zajímavý a užitečný projekt, který každodenně využívají dobrodruhové z celé Dracanie. Tento příspěvek slouží jako shrnutí dosavadní činnosti, zhodnocení aktuálního postupu a nastínění vize „budoucího almanachu“.

Od několika dokumentů určených jen pro gildovní spoluhráče, přes první blog, až po samostatný web, který prakticky denně přináší hráčům nové a užitečné informace ze světa Drakensang Online. To je projekt „Amperionův almanach“ v jednom souvětí.

Za toho bezmála půl roku se almanach těší více než 7 618 návštěvníkům, kteří zobrazili přes 51 027 stránek a příspěvků. O množství obsahu, který byl vytvořen, vypovídá i počet slov na celém webu, a to 41 734 slov s tím, že na každý příspěvek připadá v průměru 366 slov. Popravdě přiznám, že když se ve mne zrodila myšlenka vytvořit něco podobného, tak jsem nad podobnými čísly neuvažoval. Na jednu stranu je tato statistika děsivá, na druhou stranu ve mně vyvolává dobrý pocit z odvedené práce.

A co bude dál? Dosáhl už almanach vrcholu své slávy? Osobně si myslím, že nikoli. Pokusím se vám představit svou vizi celého projektu a už nyní mohu říct, že se máte rozhodně na co těšit!

Almanach – Roadmap 2020

Rozhodl jsem se, že každý měsíc bude dedikován nějaké formě rozšíření almanachu. Můžeme to připodobnit například jednotlivým patchům ve hře, které vždy přidávají novou funkcionalitu či obsah. Pro zpestření mohu odhalit část roadmap, která je zatím známa. 😊

Roadmap DSO almanach

Prosinec (December) 12/2019

Almanach už se začíná stávat poměrně rozsáhlým projektem a struktura webu, kterou v současnosti používá není pro tak rapidní růst optimální. Spousta užitečných informací zapadla do míst, kam světlo nesvítí, a to se (nejenom) mně nelíbí. Těšit se tak můžete nejenom na nové a praktičtější rozložení prvků na webu, které umožní rychlejší přístup a vyhledávání potřebných informací, ale i na různé nové vychytávky, které pomohou při každodenním procházení a interakci s almanachem. Celá stránka tudíž dostane nový nádech a život.

Leden (Január) 01/2020

Do nového kalendářního roku vkročíme pravou nohou s tím, že budeme komunikativní! Co to bude obnášet? Především to, že (snad) rozšířím tým, který se podílí na vytváření celého almanachu. Tým, který se doposud skládal jen a pouze z jednoho člověka, a to mne samotného.

Prakticky od spuštění celého projektu trpím konstantními depresemi z toho, že v almanachu chybí to či ono. V mnohém za to může skutečnost, že proces vytváření nového obsahu mi zabírá poměrně velké množství času. Zároveň nechci odvádět polovičatou práci, protože to Mám proto v plánu sestavit vlastní tým, kterému poskytnu možnost spolupracovat na almanachu formou shánění/tvorbě podkladů pro nový obsah či psaním a korekturou textů. Nebudete si sice plavat v penězích jako Skrblík McKvák, ale snad postačí dobrý pocit z kvalitně odvedené práce pro komunitu. Amperionův almanach pak bude dál pokračovat jen jako DSO Almanach. Od komunity. Pro komunitu. 😊

Únor (Február) 02/2020

A tady to teprve začne být zajímavé. Rozšíříme obsah stávajících sekcí a přejdeme do režimu každotýdenního vydávání. To znamená, že každý týden bude vycházet jedna novinka/informace z aktuálního dění, jeden inspirační build, jeden transmog týdne a jedna kapitolka almanachu či jiného návodu. Vedle toho budou pochopitelně vycházet překlady poznámek a oznámení, rozpisy akcí a podobné příspěvky. Vedle tradičních obrázkových ilustrací se můžete těšit i na jiné formy podkladů. 😉

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

%d bloggers like this: