Menu Zavřeno

Návrat mrtvých

Neoficiální průvodce eventem Návrat mrtvých.

Neoficiální průvodce eventem Návrat mrtvých.

Obecné informace

 • použij Sophiiny léky pro vstup na Temný hvozd
 • aktivuj požehnání (za 50 prastarého ohně), abys mohl vkročit na hřbitov
 • následuj ikonu červené lebky (bosse) na jeden z hřbitovů
 • použij Životní sílu (10 kusů) pro aktivaci rituálního ohniště (dávej pozor, pokud utržíš zranění, přeruší se vyvolávání ohniště)
 • pronásleduj Wendiga po třech rituálních ohništích
 • poraz Wendiga

Videoprůvodce

VelveteenDuck vytvořila podrobného videoprůvodce tímto eventem. S jejím svolením jsem vytvořil české titulky k tomuto videu.

Návrat mrtvých a Slavnost duchů

Návrat mrtvých (Wendigo) je částí většího eventu zvaného Slavnost duchů. Pro více informací o Slavnosti duchů můžete nahlédnout do průvodce eventem Slavnost duchů.

Postupové lišty a odměny

Postup do tří postupových lišt Návratu mrtvých sbíráme z protivníků na hřbitově (část Cesty temným hvozdem) a závěrečného bosse – Wendiga. Poslední postupová lišta obsahuje zajímavé odměny v podobě dvou truhel s novými klenoty a runy zhodnocení.

Přízračný oheň a životní síla

Pro plnění Návratu mrtvých potřebujeme dva předměty, které lze získat ze Slavnosti duchů.

Prvním je Přízračný oheň, který budeme potřebovat pro aktivaci buffu umožňujícího vstup na Wendigův hřbitov. Oheň můžeme získat z úctyhodných protivníků na Strašidelném hradě. Druhým je Životní síla, která je potřebná pro aktivaci rituálních ohnišť a můžeme ji získat z Gwenfary.

Prastarý oheň a životní síla

Wendigův hřbitov

Hřbitov s Wendigem se nachází v severozápadní části Temného hvozdu. Dávejte pozor, abyste na něj mohli vkročit, musíte mít aktivní efekt Mločí žár.

Wendigův hřbitov

Mločí žár

Mločí žár je buff, který je potřeba mít aktivní, abychom mohli vůbec pobývat na samotném hřbitově. Získat jej můžeme rozkliknutím jednoho ze tří rituálních lístků před vstupem na hřbitov.

Rituální lístky

Lístky poskytují buffy na 5, 15 a 30 minut. Čím kratší buff, tím lepší jsou odměny ze závěrečného bosse (drop předmětů a drahokamů). Délka buffu nemá vliv na množství získaného postupu. Aktivace Mločího žáru nás vyjde na 50 přízračného ohně.

Rituální ohniště

Jakmile vstoupíme na hřbitov, objeví se nám na jednom z šesti míst ikona červené lebky (bosse). Poté, co doběhneme na pozici této ikony, můžeme aktivovat rituální ohniště.

Ikona Wendiga na rituálním ohništi
Vyvolání ohniště vyžaduje 10 životní síly

Ohniště spustíme kliknutím na rituální kruh (bude nás to stát 10 životní síly). Pokud při zapalování ohniště utržíme zranění, kteří se postupně vyvolávají na hřbitově, budeme muset celý proces opakovat (a opět zaplatit 10 životní síly). Ve skupině stačí, aby ohniště aktivoval pouze jeden člen. V případě, že jsme solo, stačí vyčistit pouze hřbitov, monstra se na něm poté už obnovují.

Vyvolávání ohniště

Jakmile aktivujeme všechny tři ohniště, objeví se na mapě Wendigo.

Wendigo na minimapě

Sekvence ohnišť

Postupně musíme na hřbitově aktivovat až tři ohniště. Za pomoci následující mapy si ukážeme jednotlivé sekvence, ve kterých se ohniště objevují.

Jednotlivé sekvence ohnišť jsou:

 • 4 → 2 → 3
 • 6 → 1 → 4
 • 3 → 5 → 2

Wendigo

Po aktivaci všech tří ohnišť nás čeká Wendigo. Je třeba si dávat pozor, neb vyvolává značné množství přisluhovačů a pokud nebudeme dostatečně obratní a rychlí, může nás tato přesila rychle udolat.

Postup z Wendiga

 • normální: 50 postupu
 • bolestivá: 75 postupu
 • trýznivá: 125 postupu
 • smrtící: 200 postupu
 • pekelná: 300 postupu
 • nemilosrdná: 575 postupu
 • krveprolití: 750 postupu

pozn. uvedené hodnoty odpovídají porážení bosse bez eventového roucha

Malý Irusan

Malého Irusana můžeme získat z Wendiga. Chomáče chlupů, které nalézá z poražených protivníků nám mohou poskytnout generický drop (neobyčejné předměty a drahokamy). Spektrální chomáče pak lze dropnout na eventových mapách Slavnosti duchů a poskytují krom generického dropu i drakeny a drakenová jádra.

Klenot ledového srdce

Na konci třetí postupové lišty nás čeká klenot ledového srdce, který lze vložit do amuletu na pozici drahokamů. Vylepšit jej můžeme za pomocí zářivého prachu (získáme drcením drahokamů či klenotů).

%d bloggers like this: