Menu Zavřeno

Mezisvěty

Průvodce mezisvěty

Nedávné rozšíření Temný odkaz značně změnilo podobu hry. Některé informace na této stránce proto nemusí být aktuální. Pokusím se je aktualizovat, co nejdříve.

Mezisvěty, jinak také označované zkratkou Q, A či D v závislosti, na jakém serveru hrajete, jsou speciální dungeony (mapy), které jsou přístupné z oblasti Roztříštěný Cardhun. Hráči v nich mohou sbírat speciální měnu (fragmenty materi) či sehnat unikátní vybavení.

Roztříštěný Cardhun

Jedná se o městskou oblast, do které mohou dobrodruhové zavítat na levelu 50 (popřípadě levelu 10 v případě, že již mezisvět v minulosti navštívili s jinou ze svých postav).

V Cardhunu se nachází standardní NPC jako kovář, klenotnice, milovník zvířat a alchymista. Krom nich nalezneme také před vstupem do každého mezisvěta obchodníka za fragmenty materi (prodávají fragmenty pekelné cesty a cestovní příděly k daným bossům). Zastihnout zde můžeme i Sashu, která nabízí jádra (hmotná, křišťálová a zesilující) výměnou za fragmenty materi. U Salvendara pak můžeme zakoupit jednu obětinu tajného doupěte denně, části Amonnova setu a emoci Osvobození.

Seznam mezisvětů

Otevírání mezisvětů

Mezisvěty je třeba otevřít postupně (tj. pro otevření Q2 je třeba nejdříve otevřít Q1). Amon světoběžník, který se nachází na náměstí Cardhunu nám vždy nabídne úkoly pro otevření mezisvětů. Poté, co mezisvět otevřeme, se nám před vstupem do daného mezisvěta objeví obchodník nabízející fragmenty pekelné cesty a cestovní příděly na bosse tohoto mezisvěta.

Výjimku v otevírání mezisvětů představuje Moře kostí v mezisvětě (Q6), které se otevře společně s Pevností Teganswall v mezisvětě (Q7).

Fragmenty materi

Fragmenty materi jsou speciální měnou dostupnou v mezisvětech. Dají se získat buď z poražených monster a minibossů, závěrečného bosse, závěrečné bedny nebo portálů materi. Slouží k nákupu jader (duchovních, křišťálových a zesilujících), fragmentů pekelné cesty a portálů k jednotlivým bossům. Ve hře existují čtyři buffy, které zvyšují množství získaných fragmentů materi.

Pro navýšení dropu materi můžeme využít i runy hledače fragmentů materi, které nalezneme občas v denní nabídce. Zároveň nám mohou padnout ze závěrečných truhel bosse na pekelných obtížnostech.

Oltáře s požehnáním

V každém z mezisvětů se na první či druhé mapě nachází oltáře s požehnáním. Požehnání jsou tří druhů – materi, portály a monstrum. Požehnání materi nám zvedá množství materi o 25% na 10 minut a ztratíme jej v případě smrti. Portály po svém rozkliknutí na omezenou dobu vyvolají portály materi zobrazující se ikonou bosse na mapě, které po zničení zanechají malou kupku materi.

Poslední možností, která může nastat je výskyt oltáře s monstrem. Po jeho rozkliknutí dojde k vyvolání minibosse (někde na mapě), který po sobě rovněž zanechá materi.

%d bloggers like this: