Menu Zavřeno

Měna

Přehled měny v Drakensang Online

Zlaté, stříbrné, bronzové mince

Zlato, stříbro a bronz představují základní měnu ve světě Drakensang Online. Je nejčastější odměnou v úkolech. Získat je můžeme také prodáváním předmětů či z poražených protivníků.

Převod mincí:

  • 1 stříbro = 100 bronzu
  • 1 zlato = 100 stříbra

Temné mince

Temné mince můžeme zakoupit v herním obchodě za reálnou měnu (např. česká koruna, euro). Zároveň je získáváme jako odměnu za nějaké úkoly či občas vypadnou na zem z poražených protivníků. Slouží nám pro nákup věcí v obchodu za temné mince.

Komunitní mince

Komunitní mince, zvané též jako Jesse coins, můžeme získat během komunitních akcí, a to především oficiálních Drakensang Online livestreamů. Během těchto streamů může být spuštěn Livestream event, který nám umožňuje z úctyhodných bossů získávat slepé mince (postup do akce). Komunitní mince můžeme následně směnit u komunitního obchodníka v Kingshillu.

Znaky slávy

Znaky slávy získáváme za PvP zápasy a slouží pro nákup předmětů u PvP obchodníka.

Drakeny

Drakeny jsou eventová měna, kterou získáváme z eventů (z postupových lišt a amfor). Potřebujeme je pro nákup předmětů u Gnoba a Sashy na Kingshillském eventovém tržišti.

Pozlacené čtyřlístky

Pozlacené čtyřlístky získáváme z truhel a strážců v tajemných doupatech. Slouží nám pro nákup předmětů u Zumpeho.

Fragmenty materi

Fragmenty materi získáváme z protivníků v mezisvětech, potálů materi, truhel po poražení bossů a truhel za žebříčky. Můžeme je použít pro nákup předmětů u obchodníků mezisvěta (před vstupy do jednotlivých mezisvětů) a u Matrony.

Sférické fragmenty

Sférické fragmenty obdržíme z amfor či poražených protivníků. U Thaba je pak můžeme směnit za sférické cesty na eventové mapy.

Kostěné mince

Kostěné mince získáváme z minibossů v Qaizahu či v hlubinách zkázy. Obchodník za kostěné mince v Haraji nám pak za ně nabídne zajímavé předměty.

Upravené crescerity

Upravené crescerity získáme rozložením společníka za pomoci teleportační klece. Rozložit můžeme pouze společníky, které už máme přidané do sběratelské torny. Vylepšujeme za jejich pomoci raritu společníků a jejich bonusy.

Solární mince

Solární mince se využívají pro nákup předmětů na eventu Letní slavnost. Získat je můžeme ze slavnostních amfor, plnění postupových lišt a absolvováním miniher během eventu.

Krystaly pravdy

Krystaly pravdy, které původně sloužili k identifikaci předmětů, jsou nyní měnou, kterou získáváme během výročního eventu a můžeme je pak u Phestose vyměnit za zajímavé předměty jako třeba obušky na piňáty.

%d bloggers like this: