Menu Zavřeno

Mé oblíbené hry

Tuto stránku jsem se rozhodl věnovat výběru mých nejoblíbenějších her (mimo Drakensang Online).

Warcraft II & III

Malý Amperion byl nadšený hráč „warcraftů“, a to zvláště druhého a třetího dílu. Společnost Blizzard dokázala vytvořit v roce 1995 produkt, který do budoucna ovlivnil mou náklonnost ke strategickým hrám (ať už tahovým, tak RTS).

Warcraft II: Tides of Darkness

Nadčasové herní mechaniky byly doplněny o zajímavý příběh, na který pozvolna navázal třetí díl Warcraftu zvaný Reign of Chaos (později vyšel i dodatek s názvem Frozen Throne). Každý den jsem se těšil na školní zvonění, abych mohl doběhnout domů a ponořit se do tohoto fantastického světa plného lidí, orků, nemrtvých a elfů. Po několika stovkách herních hodin jsem zároveň přemýšlel, zda nemohu nějak herní obsah rozšířit až jsem narazil na JASS (Just Another Scripting Syntax), který umožňoval v rámci World Editoru vytvářet akce a příkazy pro umělou inteligenci ve hře. I když jsem tomu zprvu moc nerozuměl (bylo mi sedm let a nikdy jsem předtím neprogramoval), tak jsem na většinu věcí přicházel metodou „pokus-omyl“. Probudilo to však ve mně zájem o programování a pomohlo mi to nalézt něco, co mě baví do dnešního dne – tvořit (akorát jsem JASS vyměnil za Lua). Warcraftu proto vděčím za mnohé a z nostalgie jej čas od času pustím.

Warcraft III: Frozen Throne

World of Warcraft

Příběh mě a „wowka“ je jiný, než si může člověk zprvu pomyslet. Přestože jsem byl v dětství vášnivý hráč Warcraftu, dostal jsem se do světa Azerothu až na gymnáziu s motivací ostatních spolužáků a nemohu tedy říct, že „hraji WoWko od Vanilly“. Nejvíce času jsme s kamarády strávili na Wrath of the Lich King (WoTLK). Po čase jsem se však přesunul na Cataclysm, kde se ke mně po nějaké době připojila má přítelkyně. Schválně, zda uhodnete, které herní třídy jsou mé nejoblíbenější. 😊

Mage

Kdo by to byl čekal? Někdo, kdo hraje v Drakensang Online za čaroděje, má zároveň jakožto nejoblíbenější herní třídu mage. Na každém realmu je právě mage moje první postava na maximálním levelu.

Oblíbená specializace: Frost

Paladin

Paladin je moje nejoblíbenější volba healera. Proč zrovna paladin a proč ne třeba priest? Paladinové jsou překvapivě neuvěřitelně výdržní, mají skvělé léčení pro tanka, užitečné buffy pro skupinu a spoustu OS („Oh sht, Oh snap“) tlačítek, které lze zmáčknout v případě, že jde do tuhého.

Oblíbená specializace: Holy (popř. Protection)

Aliance nebo Horda

Na závěr se ještě zodpovědět otázku „Aliance nebo Horda?“. Hraji za obě dvě frakce, protože mě zajímá příběh, ale mnohem více mám nahráno za alianci.

SMITE

Ani mě neminula vlna MOBA her. Ze všech mě nejvíc oslovil právě SMITE, kde se člověk vtělí do jednoho z bohů a ve tří či pětičlenném týmu svádí bitvu proti druhému týmu.

  • Nejoblíbenější role: ADC (Hunter)
  • Nejoblíbenější hrdinové: Artemis, Medusa

Stardew Valley

Eric Barone zvládl sám vytvořit neuvěřitelnou hru, do které společně s přítelkyní často unikáme. Zdědili jsme v ní farmu, o kterou pečujeme, snažíme se ji rozrůstat, seznamujeme se s místním obyvatelstvem a zjišťujeme jejich příběhy. Skvělá odpočinková hra, která je jednou z mých nejoblíbenějších.

Grim Dawn

Spirituální pokračovatel Diabla II s mechanikami Titan Questu. Tuto hru mi doporučil můj kamarád Bandurák a musím říct, že je skvělá.

Last Epoch

Na Last Epoch mne přivedla kamarádka VelveteenDuck. Jedná se o ARPG, která původně vypadalo velmi špatně, ale vývojáři si dali opravdu záležet a pravidelnými upgrady z něj udělali velmi zajímavou hru, která se brzy dostane z Beta přístupu.

Moje aktuálně nejhranější a nejoblíbenější role je Rogue (Bladedancer).

%d bloggers like this: