Menu Zavřeno

Kombinované drahokamy (klenoty koalescence)

Release 221 zavedl novou možnost vytvářet kombinované drahokamy, tzv. klenoty koalescence (některými zvané jako „koalí klenoty“). Dnes se podíváme co tato nová mechanika obnáší. Tento příspěvek doplňuje návod na Klenoty koalesce z oficiálního fóra hry.

Nejprve si musíme vysvětlit k čemu vlastně tyto nové klenoty jsou a jak to vše funguje. Klenoty koalescence spojují vlastnosti tří druhů drahokamů do jednoho. Například můžeme vzít zranění (rubín), hodnotu kritických zásahů (onyx) a body života (ametyst) a spojit je do jednoho drahokamu, který bude mít 75% hodnot jednotlivých spojených drahokamů. Do klenotů koalescence můžeme spojovat pouze královské drahokamy! (a zároveň vylepšené královské nebo magické královské, ale musí se jednat o tři drahokamy příslušných úrovní, nemůžeme míchat jeden vylepšený a druhý kouzelný královský)

Předvedeme si vše názorným příspěvkem:

Vytvoření klenotu koalescence
(screen z CZ/SK DSO fórum)

Zde spojujeme tři královské drahokamy (diamant – 250 odolností, ametyst – 240 životů a kyanit – 250 zbroje) za cílem vytvořit klenot koalescence. Ten bude pro tento případ obsahovat následující staty.
Berme, že tento předmět na ponku skládal například čaroděj kruhu, jelikož základní množství životů mezi jednotlivými herními třídami je odlišné.

  • 188 hodnoty odolností
  • 180 bodů života
  • 188 hodnoty zbroje

Jak jste si asi povšimli, tak hodnoty na klenotu koalescence odpovídají 75% hodnot jednotlivých královských drahokamů, které jsme do klenotu vložili.

Můžeme mít nanejvýš 10 klenotů koalescence vložených do libovolných slotů. I tak se však vyplatí nejdříve vložit královské drahokamy do předmětů, které přidávají nějaké +% hodnoty u předmětu ať už prostřednictvím očarování či run.

Recept
Pro vytváření klenotů koalescence (některými nazýváno jako tzv. koalí klenoty) je třeba zakoupit recept u příslušných obchodníků. Recept můžeme pořídit u Emilie (11k zlata pro Premium hráče, 8,8k zlata pro Deluxe premium hráče), 1k čtyřlístků u Zumpeho či 4k drakenů u Gnoba.

Vylepšování klenotů
Klenoty vylepšujeme za využití tzv. Lesklého prachu. Jedná se o předmět, který získáme rozložením drahokamů (či některých run) na ponku. Názorný příklad vypadal asi takto:

rozložení drakamu na Lesklý prach
(screen z CZ/SK DSO fórum)

Poté co máme nasbíraný Lesklý prach, tak jej můžeme využít k vylepšení klenotů koalescence. Pro tento úkon nám stačí recept na klenoty, nemusíme mít dropnutý zelený nebo modrý recept na vylepšování drahokamů.
Na zelený klenot potřebujeme 250 lesklého prachu, na modrý klenot zase 750 lesklého prachu.

vylepšení zeleného klenotu koalescence na modrý
(screen z CZ/SK DSO fórum)

Pokud by vás zajímalo kolik Lesklého prachu získáme za jednotlivé úrovně drahokamů, tak přidávám tabulku. Jak si můžete všimnout, nejlepší poměr drahokamů na lesklý prach skýtají surové a odštípnuté stupně drahokamů.

tabulka drahokamů na lesklý prach
(zdroj: CZ/SK DSO fórum)

→ pokračujte na Vylepšování královských drahokamů