Menu Zavřeno

Ranger – Krvavý šíp

Přemýšleli jste někdy nad tím jak by to vypadalo kdyby ranger vzal luk z Krvavého luka a stal se z něj rychlostřelec? Jeden německý lukostřelec to vyzkoušel a sestava, kterou si vymyslel je opravdu zajímavá.

screen z DE fórum Drakensang Online (30. 3. 2019)

Autor dnešního buildu se rozhodl jít proti proudu a zkusil poskládat sestavu na rangera využijící zbraň z Krvavého mága. Musím uznat, že je to nápad vskutku zajímavý, protože přeci jenom Výbušný šíp v rámci Q7 setu nyní představuje nejčastější volbu rangerů.

Sestava, kterou vidíme na horním screenu představuje herní styl rangerů před existencí Q7 setu, čili je založená na schopnostech Trnitá stěna a Precizní střela. Kombinace těchto schopostí, společně s jedovým výbuchem způsobovaným nepřáteli padlými v trnité stěně, je dostatečná pro vyčištění monster na mapě. Vysoká rychlost útoku zároveň umožňuje spamovat lovecké střely. Je zajímavé, že se autor nerozhodl pro využití schopnosti Probodnutí, nicméně pokud jsem vyrozumněl, preferuje boj z dálky a probodnutí jej zbytečně vystavuje případnému zranění od monster a může oslabit efektivitu zbraně z Krvavého mága.

Využití kompletního Q8 setu zároveň umožňuje jeho nositeli seslat blesk po spuštění Adrenalinu. S využitím zpomalení může být tento blesk poměrně efektivní.

Tuto sestavu vytvořil její tvůrce především z toho důvodu aby ukázal ostatním hráčům, že je možnost hrát hru i bez spamu výbušných šípů, který všichni považují za klíčový a osobně oceňuji tento neotřelý a originální přístup.

pozn. Amperiona:
V rámci buildů, které využívají převážně precizní střely není na škodu zvážit využití Q1 torza (Cuchulain) a Q5 ramen pro snížení spotřeby koncentrace až o -25%. K tomu se poté mohou přidat runy na snížení spotřeby v rukavicích a hráč poté může spamovat více precizních střel. Zde je volba Kara setu, což není špatně. Zvážit by se dala také výměna Q8 ozdoby za ozdobu z Magotiny, jelikož utilita Q8 torza sama o sobě je mnohem užitečnější než kompletní setový bonus u tohoto setu. Mnozí hráči mohou řešit volbu Mortisova prstenu smrti, který zvyšuje rychlost útoku, ale postrádá tolik cenné body života. Důvod je prostý, poslední rychlostní zlom pro 15-frames skilly (mezi něž patří třeba i Lovecký šíp) je 3,33, čehož by bez tohoto prstenu zatím hráč nedosáhl.

1 Comment

  1. Falstaff

    Naponkovaná zbraň z Krvavého mága může být velmi zajímavá díky jedinečnému očarování 100% zranění od zbraně. 460% zranění od zbraně už může udělat na mapě pěknou paseku.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

%d bloggers like this: