Menu Zavřeno

Ranger – bow n‘ board

Husité poměrně brzo objevili, že pokud dají svým střelcům štíty, tak je učiní mnohem výdržnějšími. Tento postřeh uplatnil i autor dnešního buildu ve svém obranném setu.

screen z EN forum (23. 5. 2019)

V poslední době začalo mnoho rangerů proferovat tři části ze setu z kostky (prsten, šípy a amulet) nicméně dnešní sestava na kterou se podíváme využívá všech pěti částí setu z kostky! Při kompletním setům dostáváme +50% kritického zranění a +50% bodů života, což jsou velmi hezké bonusy.

Rangerové mají na výběr ze dvou typů jednoručních zbraní. První z nich jsou krátké luky (vyšší rychlost útoku) a druhé představují dlouhé luky (snížená spotřeba zdrojů). Vzhledem k tomu, že jednoručkáři nemohou využívat Q7 setu, tak jsou poměrně limitovaní svými zdroji (množstvím koncentrace) jelikož výbušný šíp stojí 66 koncentrace.

Lehayin luk snižuje spotřebu zdrojů o 20%, CuChulainova zbroj poskytuje redukci o dalších 15%, ramena z Q5 snižují spotřebu o dalších 10%. Navíc má tento hráč k dispozici pět prvotních run což je další snížení o 20%. Namísto doživotního zloděje pak mají jednoručkáři talent, který jim snižuje spotřebu zdrojů až o 10% na 3 sekundy. Suma sumárum toto dělá snížení spotřeby zdrojů o 75%, což umožňuje spamovat výbušné šípy za 16,5 koncentrace.

Co se týká čištění mapy od monster, tak je využito převážně schopnosti Trnivá stěna, která má ještě snížený cooldown skrze jedinečnou schopnost Lehayina luku.

Hráč se rozhodl využít Q4 opasku pro zvýšení hodnoty kritických zásahů a nějakých odolností navíc. Můžeme si povšimnout i Mortisova prstenu, který je zajímavou, avšak přijatelnou volbou. Zároveň nebyl opomenut Draganův set, který i když nenavyšuje zranění obouručními zbraněmi skrze jedinečná očarování, tak stále poskytuje laser, 22% zranění zbraněmi a 11% rychlosti pohybu, což jsou velmi užitečné bonusy.

pozn. Amperiona:
Jednoručkáři střelci (zvláště se štítem) se dnes už moc nevidí a spíše se jedná o zábavný build pro solo hraní, nicméně to není důvod proč by měl být neefektivní. Je velmi zajímavé odpočinout na chvilku od Q7 za rangera.

1 Comment

  1. Falstaff

    Lehayinin set se kdysi používal celkom úspěsně v aréně ve spojení s rameny z Dragana a Draganovým pláštěm. Na mapě dalo práci něco sestřelit, byl to opět „tankovací“ build.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

%d bloggers like this: