Menu Zavřeno

III. očarování

Nyní už dobře víme, co jsou to ta očarování. Jsou to ony (až čtyři) pro nás už ne tak tajuplné modré řádky. Nicméně jaká očarování bychom měli preferovat ve kterém předmětu? Hned na úvod musíme prohlásit, že to jaká očarování hráči preferují, je subjektivní. Tankové budou pochopitelně preferovat jiná očarování než třeba střelci.

Zároveň ve volbě očarování funguje jistá volnost. Není neobvyklé setkat se s tím, že hráči ze začátku preferují helmu se 4x hodnota kritických zásahů, a poté co jim ozdoba zbraně a modré královské onyxy umožní učinit změnu, tak se rozhodnou vytvořit druhou helmu na 4x zranění. Hráči, kteří využívají například run devastace zvyšující kritické zranění, mohou začít ve svých prstenech upřednostňovat body života (u tohoto předmětu) aby tak zase navýšili množství svých životů. Přihodím sem tabulku očarování preferovanou pro střelce a wary s obouručkou.

tabulka preferovaných očarování

Primární očarování představuje očarování po kterém bychom měli jít prioritně. Alternativní očarování představuje (překvapivě) alternativu, pro kterou se můžeme rozhodnout. V praxi to vypadá tak, že pokud má hráč ze začátku problémy přežít, tak může zvolit alternativu třeba v 3+1 torzu (3x zranění a 1x hodnota zbroje u tohoto předmětu).

Velmi často se setkáte s lidmi polemizujícími nad tím zda se u zbraně vyplatí více 4x zranění u tohoto předmětu či 3x zranění u tohoto předmětu + 1x zranění. Obecně platí, že při vyšším stupni drahokamů a esenci dosáhnou hráči většího množství škod s 4x zranění u tohoto předmětu.

Jistě jste se pozastavili nad tím, proč u ramen nejsou žádná doporučená primární ani alternativní očarování. Vysvětlení je mnohem prostší než by si mnozí z vás pomysleli. Většina hráčů používá ramena ze setu Lovce čarodějnic, která poskytují +% zranění, čili přeponkovávat toto zranění by v mnoha případech bylo kontraproduktivní. V případě, že bychom přeponkovávali například ramena z Q5, tak lze naponkovat hodnota zbroje či hodnota odolností.

Nyní už tedy víme jaká očarování máme k dispozici a kdy bychom je měli preferovat.

🡒 pokračujte na IV. – náhodné „random“ ponkování